Nieczyste myśli i powiązane z nimi akcesoria

Koszule nocne damskie — materiał i kolory

Z reguły lekarze i eksperci w dziedzinie zdrowia zalecają spanie bez ubrania — w ten sposób ciało lepiej wypoczywa. Mimo to, wiele osób nadal nosi ubrania do spania. Niektórym jest w ten sposób wygodniej, niektórzy marzną w nocy, a jeszcze inni uważają spanie nago za coś niedopuszczalnego.

Dzięki postępowi i przemysłowi mody mamy dziś wielki wybór piżam i koszul piżamowych, i każdy będzie mógł znaleźć piękne, wygodne i wysokiej jakości rzeczy do swojego gustu.

Materiał — wiskoza, bawełna lub jedwab

Wybór materiału jest najważniejszy. Spanie w ubraniach z naturalnych materiałów jest głębsze i spokojniejsze — naturalne tkaniny lepiej przepuszczają tlen i zapewniają jakościową wymianę ciepła.

Rozważane są najbardziej skuteczne materiały:

  • wiskoza, modal;
  • polar, flanela, len, bawełna;
  • jedwab.

Wiskoza jest przyjemna i miękka w dotyku. Materiał ten jest dość elastyczny i giętki — z powodzeniem można z niego szyć piękne i eleganckie modele. Modal to ulepszona wersja wiskozy, która pochłania wilgoć do 1,5 raza skuteczniej niż bawełna.

Bawełna to klasyczny materiał na bieliznę nocną. Doskonale pozwala skórze oddychać, reguluje wymianę ciepła i jest wygodna dla ciała. Główną wadą bawełny jest to, że trudno ją uformować w elegancki produkt.

Tkanina jedwabna jest używana do szycia eleganckich i delikatnych koszul. Z równym powodzeniem rozgrzewa w chłodne pory roku i orzeźwia w gorące letnie noce. Ponadto praktycznie się nie gniecie.

Prawdziwy jedwab jest dość drogi i często zastępuje się go satyną. Satyna jest dobrą alternatywą dla jedwabiu, ale jest dość gęsta, więc nie zawsze zapewnia dobrą cyrkulację powietrza.

Kolory i odcienie

Tradycyjnie koszule nocne damskie https://www.xoxoxo.pl/kategoria/dla-niej-koszulki-nocne produkowane są w delikatnych, pastelowych kolorach. Dziś można wybierać spośród szerokiej gamy odcieni. A jednak eksperci zalecają wybieranie spokojnych kolorów do snu, choć nikt nie zabroni gorliwym paniom zadowolić swojego mężczyznę jaskrawą czerwienią lub kolorami lamparta.

I oczywiście nie trzeba ograniczać się do jednej koszulki nocnej — świetnie jest, gdy w Twojej szafie znajduje się kilka różnych piżam na każdą okazję.

Related Articles