Nieczyste myśli i powiązane z nimi akcesoria

Jak lubrykanty wodne pomagają zadbać o komfortowy stosunek?

Jak lubrykanty wodne pomagają zadbać o komfortowy stosunek

Czym dla człowieka jest seks? Sposobem na spłodzenie potomka? Oczywiście, że tak…ale w seksie chodzi o coś więcej. Udane życie erotyczne jest czynnikiem istotnym dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Seks pomaga także budować więź z partnerem. Właśnie dlatego warto zadbać, aby każdy stosunek był komfortowy. Pomogą w tym lubrykanty wodne.

Czym jest lubrykant?

Lubrykant to środek, który ma za zadanie nawilżyć narządy płciowe w celu odbycia komfortowego stosunku. Produkt ten (zobacz tu) pozwala ograniczyć tarcie, co pomaga uniknąć różnych bolesnych urazów. Lubrykantu może używać każdy, jednak najbardziej skorzystają na nim:

  • Kobiety cierpiące na suchość pochwy
  • Pary uprawiające seks analny
  • Pary korzystające z gadżetów erotycznych
  • Osoby chcące zadbać o nawilżenie podczas masturbacji
Lubrykant wodny do stosunku

Dlaczego warto wybrać lubrykant na bazie wody?

Lubrykanty wodne są najlżejsze ze wszystkich środków tego typu. Mają najbardziej naturalny skład, co minimalizuje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej. Są również idealne dla skóry wrażliwej, ponieważ nie powodują podrażnień. Tego rodzaju środków można także używać w połączeniu z prezerwatywą – co nie zawsze jest możliwe w przypadku innych nawilżaczy. Z tego względu lubrykanty na bazie wody są dobrym wyborem właściwie dla każdego.

Czy lubrykant wodny zawsze będzie dobrym pomysłem?

Lubrykant na bazie wody sprawdzi się w większości sytuacji, jednak czasem są wyjątki. Kobiety cierpiące na wyjątkowo dużą suchość pochwy mogą potrzebować mocniejszych nawilżaczy. W ich przypadku lepszym wyborem mogą okazać się lubrykanty na bazie silikonu. Lubrykanty wodne nie nadają się także do stosowania podczas stosunku pod prysznicem czy w wannie – bardzo łatwo je zmyć. Z reguły jednak lubrykant wodny będzie odpowiednim wyborem, który pozwoli cieszyć się komfortowym stosunkiem.

Related Articles